Jakiś czas temu zmierzyliśmy się z trudnym zadaniem wyprania mocno zabrudzonej wykładziny po dzieciach.  Po 2 godzinach udało nam się wykonać zadanie z bardzo dobrym efektem.

Przygotowanie wykładziny do prania

Pierwszy krokiem, wykonywanym jeszcze przez klienta jest zwykłe odkurzenie wykładziny odkurzaczem domowym.  Ten zabieg ma na celu usunięcie większych zanieczyszczeń które mogą utrudnić właściwe wypranie wykładziny.

Ważną czynnością jest także odsunięcie wszelkich mebli które mogą utrudniać dostęp do wykładziny.  Możemy oczywiście w tym pomóc na miejscu ale raczej sami nie przestawimy 3 metrowego narożnika 😉

Spryskiwanie wykładziny środkiem czyszczącym

W przypadku mocno zabrudzonych wykładzin, lub tych w jasnych kolorach, jeszcze przed praniem należy spryskać całą powierzchnię środkiem chemicznym firmy Karcher RM 760 i odstawić na 5 – 10 minut.  Środek chemiczny reaguje z brudem pozwalając na jego łatwiejsze usunięcie w kolejnym kroku

Pranie właściwe wykładziny

Po odczekaniu 10 minut przystąpiliśmy do jednoczesnego spryskiwania ponownie środkiem Karcher wraz z odsysaniem brudnego już płynu.  W miejscach gdzie wykładzina była mocniej zabrudzona musieliśmy powtórzyć zabieg kilkukrotnie, także za pomocą mocniejszej końcówki do prania tapicerek meblowych i samochodowych.  Pranie wykładziny zajęło nam około 2 godzin ( 25 m2)

Czas schnięcia wykładziny po wypraniu

Czas schnięcia jest uzależniony od rodzaju wykładziny, jej grubości, materiału a także warunków atmosferycznych i wynosi około  8 – 24 godzin. Po świeżo wypranej wykładzinie oczywiście można chodzić – najlepiej w czystych kapciach lub na boso aby jej nie zabrudzić.  Mokra wykładzina jest bardziej podatna na zabrudzenia.

Efekt

Pozbyliśmy się wszystkim plam z jasnej wykładziny – końcowy efekt był widoczny dopiero po wyschnięciu (morka wykładzina jest ciemniejsza).

Co dalej ?

Należy pamiętać, że wykładzinę należy czyścić 2-3 razy do roku, nawet jeśli nie ma widocznych plam. Zwykły odkurzać nie jest w stanie oczyścić całego brudu. Czasem gdy pokazujemy klientom jak brudną wodę wylewamy do toalety to nie wierzą własnym oczom.  Szczególnie narażone na zabrudzenia są wykładziny w domach gdzie są małe dzieci lub zwierzęta.

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego
pod numerem tel:+48 666 148 164