Każdy, kto ma swoją firmę za pewne ma świadomość tego, że to jak przedstawia się siedziba firmy jest jej wizytówką. Z jednej strony jest to miejsce, w którym każdego dnia przebywają i pracują ludzie i koniecznie trzeba pomyśleć o tym, aby zapewnić im komfortowe warunki pracy. Brud, kurz, zła organizacja przestrzeni – to wszystko przeszkadza, rozprasza i sprawia, że znacząco spada efektywność pracowników.

Z drugiej strony do biura często zaprasza się rozmaitych gości na spotkania biznesowe. W takim przypadku miejsce to jest wizytówką przedsiębiorstwa i może osobie z zewnątrz powiedzieć całkiem sporo o naszej firmie. Dlatego tak ważne jest, aby było to miejsce czyste, zadbane i komfortowe. I tutaj pojawia się pytanie – komu zlecić sprzątanie biura? Jakie usługi na pewno będą nam potrzebne?

Prace systematyczne i okazjonalne

Dobra firma sprzątająca powinna zaproponować nam regularne sprzątanie biura – codziennie w godzinach popołudniowych lub też raz na jakiś czas – w zależności od naszych preferencji. Jednak oprócz cyklicznych prac jak odkurzanie czy mycie podłogi ważne są też prace okazjonalne jak chociażby mycie okien. Wszystkie te usługi powinny składać się na jedną, kompleksową ofertę sprzątania powierzchni biurowej.

Nie mniej ważne jest, aby zatrudniona przez nas firma dysponowała odpowiednim sprzętem, dzięki któremu szybko i efektywnie będzie mogła realizować zlecenia. Jednym z takich nowoczesnych urządzeń jest chociażby Karcher – popularna i świetnie sprawdzająca się w praktyce myjka parowa, która idealnie wyczyści każdy lokal.

Profesjonalny sprzęt w regularnym użyciu

Myjka parowa sprawdzi się zarówno w przypadku czyszczenia podłóg, wykładzin, a nawet tapicerek meblowych. Co ważne, nie podrażnia skóry i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Jest to też szybka metoda sprzątania (sprzątanie z wykorzystaniem myjki parowej można skrócić o połowę), myjka doskonale dezynfekuje, a także efektywnie pozwala pozbyć się wszelkiego kurzu oraz roztoczy. To jedna z najbardziej higienicznych technik sprzątania, która może być przeprowadzana bez użycia żadnych silnych detergentów. Co ważne, ta metoda jest też przyjazna dla środowiska, gdyż pozwala oszczędzać wodę w porównaniu do tradycyjnych metod sprzątania. Te spokojnie mogą już odejść do lamusa.

Dobra firma sprzątająca powinna więc posiadać taki sprzęt zarówno ze względu na dużą oszczędność czasu takiego sposobu sprzątania, ale też ze względu na prostą obsługę urządzenia. Na parownicę składa się duży zbiornik na wodę, w którym jest ona doprowadzana do wrzenia. Następnie jest ona zamieniana w parę wodną i wytryskiwana z urządzenia pod odpowiednim ciśnieniem. Główną zasadą działania urządzenia jest to, że podczas pracy myjka szybciej nagrzewa brud niż czyszczoną powierzchnię. Dzięki temu brud ma szansę całkowicie się odkleić.

Zastosowanie myjki parowej to także gwarancja tego, że wszystko naprawdę będzie perfekcyjnie czyste. Myjka doskonale poradzi sobie z różnego rodzaju zakamarkami, zagnieceniami czy też miejscami, do których dostęp jest znacząco ograniczony. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystko zostanie naprawdę dokładnie wyczyszczone.

Firma sprzątająca z własnym sprzętem to korzyść dla klienta

Przede wszystkim pierwszą taką korzyścią jest fakt, że jako zleceniodawca o nic nie trzeba się martwić. Bardzo często zatrudniając jedną panią sprzątającą już pierwszego dnia pracy otrzymujemy od niej długą listę zakupów do zrobienia, na której znajdziemy środki czystości, detergenty i odświeżacze powietrza. W rezultacie sami musimy się wszystkim zajmować i we wszystkim pośredniczyć, a na pewno wolelibyśmy ten czas poświęcić na coś innego. Wobec tego rzetelna firma sprzątająca to spokój, pewność, że wszystko zostanie załatwione bez naszego udziału oraz brak kosztów związanych z zaopatrzeniem w detergenty, środki czystości i sprzęt sprzątający. To, co można zyskać to pewność, że wszystko zostanie odpowiednio doczyszczone, a przy okazji nic nie zostanie zniszczone.

Indywidualne podejście do klientów

Duże, renomowane firmy sprzątające posiadające własne zaplecze zawsze starają się też o indywidualne podejście do klienta. Mają swoją konkretną politykę, którą wcielają w życie i zawsze będą w stanie zaoferować nam to, co akurat jest nam potrzebne. Być może konieczna okaże się jakaś jedna, pojedyncza, ale bardziej specjalistyczna usługa jak wypranie wszystkich wykładzin czy też doczyszczanie sprzętów AGD. Na wsparcie w takich kwestiach również można liczyć, jednak warto pamiętać o tym, że im bardziej specjalistyczne zlecenie tym lepszą firmę trzeba wybrać, gdyż taką stać jest na najlepsze zaplecze i najlepsze urządzenia, takie jak chociażby Karcher.

Wynajęcie firmy sprzątającej do biura jest dobrym pomysłem, ale tylko pod warunkiem, że będzie to naprawdę dobra, rzetelna firma z doświadczeniem, która zna się na swojej pracy i która posiada najnowsze urządzenia pozwalające na naprawdę efektywne sprzątanie. Ze współpracy z taką firmą na pewno będziemy mogli być bardzo zadowoleni.