Problem z roztoczami jest w każdym domu. Przeczytaj co możesz zrobić aby pozbyć się małych gości.

Alergia na roztocza kurzu? Oto najbardziej skuteczne środki zaradcze

Roztocza są małymi zwierzętami niezauważalnymi dla ludzkiego oka, które żyją razem z nami domach. Dobrze rozwijają się wilgotnym środowisku (60% -80%) i umiarkowanie ciepłym (25-30 ° C), żyją średnio 60-150 dni i żywią się martwymi komórkami i resztkami środowiska, w tym kurzem i pleśnią.

Znaczna część populacji wykazuje reakcje alergiczne na roztocza a ich główne objawy to: kichanie, mrowienie w nosie, świąd, wysypka, astmy, kaszel, które uwydatniają się w określonych porach roku, szczególnie wiosną.

Wbrew powszechnej opinii alergia na roztocza nie jest powodowana przez ukąszenia roztoczy. Są to w rzeczywistości nieszkodliwe zwierzęta, które nie żądlą i nie gryzą. Odpowiedzialnymi za reakcje alergiczne są białka przez nie wytwarzane.

Środki zaradcze na roztocza

W przypadku pojawienia się objawów zaleca się skonsultowanie się z lekarzem alergologiem, który po zbadaniu pacjenta zweryfikuje, poprzez określone testy obecność alergii. Jeśli testy są pozytywne, najczęściej podaje się leki przeciwhistaminowe.

Jak usunąć roztocza
Walka z roztoczami, oprócz zabiegów medycznych, rozpoczyna się w warunkach domowych. Oto kilka prostych codziennych praktycznych wskazówek, jak wyeliminować roztocza i uniknąć wystąpienia reakcji alergicznych:

  • Zdezynfekuj i wyczyścić powierzchnie płaskie wykorzystując chemiczne środki czyszczące
  • często odkurzaj wykładziny i dywany, pamiętając, aby okresowo zmieniać torbę
  • co najmniej raz do roku zleć specjalistycznej firmie pranie dywanów i wykładzin
  • otwórz okna i przewietrz wszystkie pokoje przez cały dzień.
  • Unikaj wystawiania wielu przedmiotów na półkach, komodach, biurkach – zbierają one niepotrzebnie kurz.
  • Unikaj posiadania wielu doniczek w domu, obecność rezerw wodnych ułatwia namnażanie roztoczy.
  • Dbaj o higienę zwierząt, ich obecność przyczynia się do wzrostu roztoczy.
  • co najmniej dwa razy w roku zleć specjalistycznej firmie pranie mebli

tapicerowanych. Łóżko, kanapa, materac to idealne miejsce, w którym roztocza są skoncentrowane, gdzie mają idealną temperaturę i wilgotność i mogą z łatwością żywić się martwymi komórkami dlatego nie czekaj dłużej i skontaktuj się z MR K . Usługi przez nas wykonywane likwidują roztocza dzięki oryginalnej i w 100 % bezpiecznej chemii czyszczącej firmy Karcher.